08.01.2008 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Adex půjde v únoru do dražby

Bývalý největší český zpracovatel krůt Adex Agro z Tachovska, který koncem loňského července zkrachoval a od srpna nevyrábí, bude 7. února nabídnut ve veřejné dražbě. Uvedl to konkurzní správce Adexu Vojtěch Levora s tím, že vyvolávací cena bude 27 milionů korun, což je aktuální tržní hodnota plně vybaveného podniku podle znaleckého posudku.

Správce chce, aby byl podnik prodán co nejdříve. Náklady na jeho správu a udržování "nejsou malé". Ze tří účastníků výběrového řízení, ukončeného 20. listopadu, nevybral věřitelský výbor žádného kupce. Dva nesplnili podmínky, zbylý byl pro výběr málo; všichni zpracovávají maso.
"Dražba, kterou správce vyhlásil dnes, se bude konat od 10 hodin dopoledne v Plzni v areálu Mazda na Rokycanské třídě číslo 62," řekla asistentka správce Michaela Samcová. Čtyři prohlídky areálu jsou stanoveny na 14., 21. a 28. ledna a 4. února vždy od 09:00.
Podnik má od září pouze šest lidí na správu a provoz čistírny pro obec. Před prohlášením konkurzu bylo v Adexu 112 lidí. Firma má asi 220 věřitelů. Uznány jsou zatím podle Samcové pohledávky kolem 200 milionů Kč. Jejich druhý přezkum by tuto sumu neměl příliš změnit.
Třináct let fungující Adex, jehož majitelem je od roku 2004 družstvo chovatelů krůt Agrokrocan, zbankrotoval kvůli nedostatku suroviny, která chybí v celé Evropě. "Kvůli nevýhodným cenám, které byly dlouhodobě pod výrobními náklady, přestala řada českých firem krocany a krůty chovat," řekl Jiří Zajíc, vedoucí chovu prasat a krůt ZOD Mrákov na Domažlicku, kterému Adex dluží tři miliony korun. Do Německa a Polska jde možná už sto procent českých zvířat, v ČR chybí větší porážky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down