22.06.2007 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Administraci postoupily fondu

Odbory zemědělských agentur a pozemkových úřadů Ministerstva zemědělství ukončily první fázi administrace žádostí o hlavní dotace pro letošní rok. Jejich uzávěrka byla 15. května. Zemědělské agentury zúřadovaly celkem 22 122 žádostí na kombinovanou platbu a 9376 žádostí na agroenvironmentální opatření. Informovala o tom tisková mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

Připomněla, že z celkového počtu žádostí podaných na agroenvironmentální opatření je více než třetina na dotace podle nového Programu rozvoje venkova. V rámci kombinovaných žádostí se zájemci mohli ucházet o jednotnou platbu na plochu (SAPS), příspěvek na hospodaření v méně příznivých oblastech (LFA), platbu v oblastech NATURA 2000 na zemědělské půdě, dále o platbu na pěstování energetických plodin (EP) a platbu na oddělenou platbu za cukr (SSP).
K 10.červnu předaly všechny zemědělské agentury na jednotlivých okresech zkontrolované žádosti na příslušné regionální odbory Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF). „Příjem a následná kontrola těchto žádostí byla zvládnuta také díky proškolení a dobré informovanosti zemědělské veřejnosti, tedy žadatelů o dotace,“ míní ministr zemědělství Petr Gandalovič s tím, že veškerá další zpracování zmíněných žádostí tímto krokem přechází pod patronát SZIF. Včasná administrace ze strany zemědělských agentur podle ministra znamená výrazné urychlení celého procesu. Včas mohou být zahájeny fyzické kontroly na místě ze strany SZIF a taktéž kontroly na základě dálkového průzkumu země. Cílem je samozřejmě vyplatit žadatelům peníze co nejdříve – termíny výplat jsou přitom pevně dané evropskými předpisy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down