05.09.2002 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agentura SAPARD podruhé přijímá žádosti

2. vlna přijímání žádostí o poskytnutí finanční pomoci z programu SAPARD proběhne od 25. září do 6. listopadu 2002 (12 hod).
Po dobu šesti týdnů bude sedm regionálních pracovišť Agentury SAPARD v Praze, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně, Olomouci a Opavě přijímat žádosti o poskytnutí podpory z programu SAPARD spolu s projekty a všemi potřebnými náležitostmi.

Po úspěšné první vlně přijímání žádostí o poskytnutí finanční pomoci z programu SAPARD, určeného pro rozvoj zemědělství a venkova, vyhlašuje Agentura SAPARD druhou vlnu přijímání žádostí. Žádosti, projekty a všechny potřebné přílohy mohou zájemci předkládat na všech sedmi regionálních pracovištích Agentury SAPARD v Praze, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně, Olomouci a Opavě od středy 25. září 2002 do středy 6. listopadu 2002 (12 hodin).
V druhé vlně lze předkládat žádosti v rámci následujících šesti opatření:
1.1. Investice do zemědělského majetku
1.2. Zlepšování zpracování a marketingu zemědělských produktů a produktů rybolovu
1.3. Zlepšování struktur pro kontrolu kvality, kvalitu potravin a ochranu spotřebitele
1.4. Meliorace a pozemkové úpravy
2.1. Obnova a rozvoj vesnic a venkovské infrastruktury
2.2. Rozvoj a diverzifikace hospodářských činností, zajišťující rozmanitost činností
a alternativní zdroje příjmu
Jako reakci na krizovou situaci v České republice zapříčiněnou enormními povodněmi navrhuje Ministerstvo zemědělství společně s Ministerstvem pro místní rozvoj zvýhodnit při posuzování žádostí o poskytnutí podpory z programu SAPARD právě ty žadatele, kteří se nacházejí v oblastech postižených touto živelnou pohromou.
Zájemci o účast v programu SAPARD však musí být připraveni na zpřísněná pravidla hodnocení finančního zdraví. Za přijatelné budou považovány ti žadatelé, jejichž výsledky finančního zdraví budou zařazeny do kategorie A, B nebo C. Žadatelé z kategorie D budou posouzeni Národní výběrovou komisí pro SAPARD. U opatření 1.1, 1.2 a 1.3 mohou v této vlně předkládat projekty pouze žadatelé s historií, tj. takoví žadatelé, kteří mohou finanční zdraví svého podniku prokázat. Ke zmírnění pravidel dochází naopak u opatření 2.1, kde bude u žadatelů - obcí - rozhodující pouze ukazatel dluhové služby.
Vedení Agentury SAPARD předpokládá, že smlouvy s vybranými příjemci pomoci z programu SAPARD budou podepisovány v průběhu února roku 2003. Poté budou tito příjemci moci ihned zahájit realizaci svých projektů. Pro žadatele je připraveno k proplacení téměř 1,3 mld. Kč.
Závěrem roku 2002 bude pravděpodobně akreditováno a vyhlášeno opatření 2.3 – Metody zemědělské produkce určené k ochraně životního prostředí a uchování krajiny. Toto opatření je zaměřeno na pět pilotních oblastí: Blaník, část Bílých Karpat, Litovelské Pomoraví, Moravský kras a Poodří. Dále pak počátkem roku 2003 dojde k akreditaci a vyhlášení zbývajícího opatření 3.1 – Zlepšování profesního vzdělávání.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down