23.07.2007 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrární komora vyčíslila ztráty ze sucha

Kolem tří miliard korun se mohou podle odhadů pohybovat ztráty, které na letošní úrodě obilí způsobilo sucho. Minulý týden to řekl tajemník Agrární komory ČR Jan Záhorka s tím, že podle šetření komory nedostatek vláhy na jaře snížil výnos přibližně na 390 tisících hektarů půdy.

Komoditní rada AK pro obiloviny proto soudí, že by ministerstvo zemědělství mělo postiženým podnikům pomoci například úlevami a odklady některých splátek.
Na ploše zhruba 272 tisíc hektarů se poškození, tedy snížení průměrného výnosu, pohybuje od 30 do 50 procent. Dalších 90 tisíc hektarů bylo poškozeno od 50 do 70 procent a na výměře 30 tisíc hektarů srazilo sucho výnos o víc než 70 procent, což vyplývá z předběžných výsledků šetření komory.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 16MB (3.2% of 500MB)