04.08.2008 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrofert Holding loni snížil zisk

Akciové společnosti Agrofert Holding loni podle auditovaných výsledků klesl čistý zisk z 1,215 miliardy korun v roce 2006 na 861,25 milionu korun. Tržby firmy naopak vzrostly z 15,94 miliardy korun v roce 2006 na 17,69 miliardy korun. Uvádí se to ve výroční zprávě společnosti.

Celá skupina Agrofert loni podle předběžných výsledků zvýšila nekonsolidované tržby o více než deset procent na 111 miliard korun a její nekonsolidovaný hrubý zisk činil přibližně pět miliard korun. Do skupiny Agrofert na konci loňského roku patřilo 171 českých a slovenských firem z potravinářského, zemědělského a chemického průmyslu. Celkem v jejím portfoliu bylo 224 společností, ve kterých má skupina více než desetiprocentní podíl.
Loňské snížení čistého zisku Agrofertu zdůvodnil jeho vlastník Andrej Babiš zejména tím, že firma měla zhruba o 300 milionů korun nižší výnosy z dlouhodobého finančního majetku než v roce 2006. "Jedním z hlavních důvodů zvýšení obratu společnosti byl nárůst obchodu se zemědělskými komoditami, zvláště pak s řepkovým semenem," uvedl Babiš.
Skupina Agrofert loni pokračovala v expanzi a koupila například druhou polovinu firmy Agrobohemia, dále společnosti Agrotec a Agri CS, Oseva a Kostelecké uzeniny. V zahraničí získala tři německé společnosti změřené na nákup zemědělských komodit, které by měly od příštího roku zásobovat řepkou nový provoz na její zpracování v Lovochemii Lovosice. Letos pak skupina Agrofert Holding ovládla zemědělský podnik Zemos Velké Němčice či předního specializovaného producenta prasat v ČR, družstvo Proma z Mladé Boleslavi.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down