21.06.2007 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrofert Holding stále sídlí v České republice

Společnost Agrofert Holding konstatuje, že má své sídlo v ČR, kde jako jedna z největších tuzemských společností také řádně plní veškeré své daňové povinnosti. Agroweb o tom informoval Dušan Benža ze společnosti Bison & Rose, který tak Agrofert mediálně zastupuje.

Společnost se tímto prohlášením důrazně ohrazuje proti nedávno publikovaným informacím, podle kterých má být její oficiální sídlo z důvodů daňových úlev v Nizozemí. „Společnost Agrofert B.V., která je v této souvislosti některými médii zmiňována, byla založena v roce 2001, a to výhradně jako účelová entita v souvislosti s privatizací společnosti Unipetrol. Vzhledem k vývoji této privatizace však nebyla nikdy použita. Tuto společnost tedy nelze nijak zaměňovat se společností Agrofert Holding,“ uvedl Bemža. „Využívání tzv. daňových rájů se neslučuje s podnikatelskou filosofii Agrofertu“, píše se mimo jiné v prohlášení, které nicméně konstatuje, že Agrofert si je vědom skutečnosti, že v případě prodeje některé z částí skupiny by kvůli současné daňové legislativě byl tím, že sídlí právě v ČR, významně finančně znevýhodněn. „Agrofert Holding věří, že tato diskriminace bude v brzké budoucnosti změněna tak, jak je to obvyklé v naprosté většině států EU,“ uzavírá Benža.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down