26.02.2008 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrofert koupil firmu Proma

Skupina Agrofert Holding koupila předního specializovaného producenta prasat u nás, družstvo Proma z Mladé Boleslavi. Touto akvizicí tak holding doplnil prostřední článek řetězu, který tvoří trojice mladoboleslavský výrobce krmných směsí Zena, jejich odběratel a producent 4300 tun prasat za rok Proma a Maso Planá, kam zvířata putují na porážku. Ve svém aktuálním vydání o tom informuje týdeník Euro.

"Promu jsem koupil," potvrdil týdeníku majitel holdingu Agrofert Andrej Babiš. Chovatelé prasat nejen v ČR se již delší dobu potýkají s problémy, zejména kvůli prudkému růstu cen krmiv a zároveň poklesu cen vepřového. "Každý týden proděláváme na prasatech půl milionu korun, rok to nevydržíme. Co bude dál, musí rozhodnout majitelé," připomněl týdeník říjnové vyjádření ředitele a spoluvlastníka Promy Josefa Luky. Výsledkem je současný prodej Promy.
Agrofert si podle týdeníku pozici největšího tuzemského producenta prasat upevnil i nedávným ovládnutím holdingu První žatecká, do nějž patří velkovýkrmna prasat Animo Žatec. Chovu prasat se věnuje také firma ZVOS Hustopeče, ve které Agrofert nedávno získal majoritu prostřednictvím ZZN Pomoraví, jehož je jediným akcionářem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down