28.06.2007 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrofert loni zvýšil čistý zisk o 200 milionů

Skupina Agrofert, která patří k největším v českém zemědělství, potravinářství a chemii, zvýšila v loňském roce čistý konsolidovaný zisk na 3,8 miliardy korun. O rok dříve skupina vykázala zisk 3,63 miliardy Kč. Oznámil to ředitel Agrofertu Andrej Babiš.

Konsolidované tržby Agrofertu činily loni 72 miliard Kč, což bylo o pět miliard korun více než v předcházejícím roce. Za nárůstem stojí podle Babiše jak stabilní výkon společností skupiny, tak plné začlenění nedávno pořízených společností SKW Piesteritz a Duslo Šaĺa. Vedle nich vykázaly uspokojující výsledky valašskomeziříčská Deza a lovosická Lovochemie.
Agrofert, který je i jedním z největších českých producentů masa, loni pokračoval v restrukturalizaci své masné části. Na její hospodářský výsledek měla negativní vliv zejména nedostatečná koncentrace trhu a vysoká konkurence, upozornil Babiš. Masokombinát Planá vydělal 24 milionů Kč, Masna Studená skončila ve ztrátě 115 milionů Kč.
Agrofert se také nedávno rozhodl koupit podnik zemědělského zásobování a nákupu, podotkl.
Do skupiny Agrofert patří přes 150 plně či částečně ovládaných firem z potravinářského, zemědělského a chemického průmyslu, celkem je v jejím portfoliu zhruba 300 společností. Skupina, která má sídlo v Praze, zaměstnává více než 21.000 lidí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down