21.10.2008 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrofert smí koupit Olmu a Milagro

Agrofert Holding může koupit mlékárenské společnosti Olma a Milkagro. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), sdělil dnes novinářům jeho šéf Martin Pecina. Úřad ke spojení nedal žádné podmínky, fúze podle něj nepoškodí trh.

Olma s ročními tržbami přes čtyři miliardy korun je druhým nejvýznamnějším tuzemským výrobcem mléčných výrobků. Majoritní podíl v Olmě, asi 51 procent, nyní vlastní právě Milkagro, které se zabývá především výkupem a prodejem syrového kravského mléka. Sdružuje asi 160 zemědělských podniků z celé Moravy, které jsou jeho akcionáři. Mezi nimi je podle dostupných informací i firma Zemos ze skupiny Agrofert, přes kterou chce holding ovládnout zbytek Milkagra i Olmu.
Agrofert podnikatele Andreje Babiše ovládá plně či částečně asi 170 podniků v ČR, na Slovensku a například i v Německu. Hlavní podíl v holdingu mají chemičky, zemědělské podniky, výrobci potravin a prodejci pozemní techniky. Už v minulosti koupil holding řadu potravinářských a zemědělských podniků a v některých oborech už je jeho podíl natolik silný, že to vyvolalo obavy z narušení trhu i u antimonopolních úředníků. Poslední fúzi se skupinou První žatecká tak ÚOHS podmínil odprodejem některých jiných podniků ze skupiny Agrofert. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down