06.08.2007 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrofert vytěsní malé akcionáře

Agrofert Holding chce vytěsnit malé akcionáře z podniku Kostelecké uzeniny, který patří mezi největší tuzemské masokombináty. Rozhodl o tom svými devadesáti procenty hlasů na dnešní valné hromadě společnosti Kostelecké uzeniny. Po uplynutí zákonné lhůty bude drobným akcionářům vyplacena náhrada stanovená v souladu se zákonem na 1388 korun za akcii. Vyplývá to z prohlášení podniku.

Podle prohlášení byla náhrada stanovena posudkem nezávislého znalce a schválila ji Česká národní banka. Přinutit menšinové akcionáře k prodeji jejich podílů mohou podle novely Obchodního zákoníku většinoví investoři s podílem více než 90 procent.
Do skupiny Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše patří přes 150 plně či částečně ovládaných firem. Její čistý konsolidovaný zisk zaminulý rok činil 3,8 miliardy korun. Konsolidované tržby Agrofertu v uplynulém roce představovaly 72 miliard korun.
A.s. Kostelecké uzeniny loni za prodej zboží, vlastních výrobků a služeb utržila 3,68 miliardy korun a roční hospodaření ukončila se ztrátou 169 milionů korun. Podle firmy ke ztrátě přispěla hlavně obava spotřebitelů drůbežího masa z výskytu ptačí chřipky. V roce 2005 měl podnik tržby 3,9 miliardy korun a vykázal zisk 41,9 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down