05.02.2002 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropol Group v loni zdvojnásobil hrubý zisk

Skupina Agropol Group loni podle předběžných výsledků vykázala nekonsolidovaný zisk před zdaněním 450 milionů korun, což je dvojnásobek proti roku 2000. Nekonsolidované tržby holdingu se meziročně zvýšily o 11 procent na 14,5 miliardy Kč.ˇUvedl to poradce firmy Jan Sýč.

Skupina produkuje téměř 25 procent průmyslově vyráběných krmných směsí v ČR včetně potřebného dovozu bílkovinných krmiv. Asi 20 procenty se podílí na nákupu a obchodu s řepkou a zajišťuje téměř 16 procent dodávek agrochemických přípravků do zemědělství. V současnosti holding disponuje skladovou kapacitou téměř milión tun, převážně v obilních velkokapacitních silech. Jihočeská drůbež Vodňany, která je součástí holdingu, loni zpracovala 44 tisíc tun kuřat, což je zhruba pětina tuzemské spotřeby. Podnik podle Sýče investoval více než 100 miliónů korun do rekonstrukcí, které zabezpečují kvalitativní a hygienické standardy. Obhájil také certifikát pro neomezený vývoz do Evropské unie. Agropol Group loni vedle zpracovatelské firmy ve Vodňanech tvořilo osm podniků zemědělského zásobování a nákupu (ZZN), a.s. Agropol a čtyři její dceřiné společnosti. Koncem roku přibyl ještě ZZN Břeclav.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down