01.02.2005 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropol u soudu uspěl

Krajský obchodní soud v Českých Budějovicích v pondělí rozhodl o tom, že společnost Agropol Group podnikatele Jiřího Malúše nepochybila, když v říjnu 2003 uspořádala valnou hromadu Jihočeské drůbeže Vodňany (JčD), na níž přijala několik významných usnesení..Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Soud tak zamítl žalobu menšinového akcionáře JčD Zdeňka Boháče, který ve firmě vlastní 49 procent. Boháč se domáhal zrušení výsledků hromady, které se neúčastnil, protože nepřevzal dopis s pozvánkou. "To, že byl dopis odmítnut, nelze klást k tíži společnosti," uvedl samosoudce Evžen Sedlický.
Společnost Agropol, která v největším tuzemském zpracovateli drůbeže vlastní 51 procent, tehdy zvýšila základní jmění JčD o 182 milionů korun, schválila účast podniku na vysokém úvěru pro firmy ze skupiny Agropol a změnila stanovy. Ke schválení klíčových rozhodnutí by podle jejich novely nebyla potřeba už dvoutřetinová většina jako doposud, ale jen prostá většina. Tím by menšinový akcionář prakticky ztratil ve firmě vliv, vysvětlují HN.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down