25.08.2000 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropork nechce dál šroubovat ceny prasat

Do 15. září bude družstvo Agropork prodávat jatečná prasata za 39 korun za kilogram živé hmotnosti v I. třídě. Pokud by poté nákupní cena vzrostla, tak jen nepatrně. Uvedl to místopředseda představenstva Agroporku Jiří Vávra. Zdůraznil, že družstvo nemá snahu dále výrazněji zvyšovat nákupní ceny.

Agroporku se však nelíbí, že masokombináty o korunu až o dvě za kilogram masa v živém přeplácejí producenty, kteří nejsou zapojeni v odbytových organizacích. „To je jedna z hlavních výhrad, kterou máme ke spolupráci se zpracovateli,“ kritizuje. „Tento týden budeme jednat s rozhodujícími zpracovateli, což je skupina šesti masokombinátů integrovaná kolem Masokombinátu Polička, která reprezentuje asi 45 procent zpracovatelských kapacit,“ uvedl Vávra s tím, že při této příležitosti otevře Agropork také otázku rozdílných cen. I nadále bude podle jeho slov přetrvávat nedostatek suroviny na domácím trhu. Dovozy jsou, jak Vávra dodává, stále minimální. Jen omezeně se dováží maso nebo části těl jatečných prasat.
Agropork nyní připravuje nová obchodní pravidla a chystá velkou akci k získání dalších členů, a tím zvýšení podílu obchodovaného masa. Ten podle Vávry stagnuje na zhruba 23 procentech z celkové produkce. Co nejdříve by mělo být plošně zavedeno aparativní zpeněžování masa, které Agropork vytrvale prosazuje. „Naším cílem je také jediná cenová maska pro všechny členy, ať dodávají do různých masokombinátů,“ dodal.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down