10.05.2001 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropork zvýšil cenu jatečných prasat na 46 korun za kg

Odbytové družstvo Agropork, které zásobuje vepřovým masem asi čtvrtinu českého trhu, zvýšilo na počátku tohoto týdne prodejní cenu jatečných prasat o dvě koruny na 46 korun za kilogram v živém.Potvrdil to místopředseda Agroporku Jaroslav Míl.

Poslední zdražení Agroporku je čtvrté během posledních šesti týdnů. Růst začal 26. března. Agropork tehdy zvýšil cenu o jednu korunu ze 40 na 41 korun za kilogram. Cena 40 korun předtím platila čtyři měsíce od konce loňského listopadu. Míl nevyloučil, že v dalších týdnech by se cena ještě mohla v řádu korun zvýšit. Za zdražením stojí podle Míla zejména nedostatek jatečných prasat na trhu, přičemž vývoj stavů prasat nedává do října předpoklad k naplnění poptávky. Druhým důvodem růstu ceny jatečných prasat je podle Míla zvýšení cen krmného obilí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down