27.03.2001 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropork zvýšil ceny prasat o korunu

Odbytové družstvo Agropork, které zásobuje vepřovým masem asi čtvrtinu českého trhu, zvýšilo od pondělí prodejní cenu jatečných prasat o jednu korunu na 41 korun za kilogram. Tato cena by měla vydržet nejméně do konce příštího týdne. Potvrdil to dnes místopředseda Agroporku Jaroslav Míl.

Důvodem zvýšení ceny je růst cen vstupů v posledních měsících, zejména zvýšení ceny krmného obilí asi o 30 procent.Mnoho peněz také podle Míla stojí chovatele i dezinfekční a jiná opatření proti slintavce a kulhavce. Případný další vzestup cen bude záležet zejména na vývoji cen obilí. Míl přitom nevyloučil, že by se v polovině roku cena prasat mohla dotknout až hranice 45 korun za kilogram. Poznamenal, že v západní Evropě již někde cena vepřového překročila 50 korun za kilogram. Dosavadní odbyt prasat od počátku roku je srovnatelný se stejným obdobím loňska, žádné enormní zvýšení poptávky Agropork nezaznamenal, uvedl Míl. Oživení zájmu spotřebitelů po vepřovém očekává v souvislosti s nadcházejícími velikonočními svátky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down