14.08.2000 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropork zvyšuje ode dneška ceny prasat na 39 Kč

Odbytové družstvo Agropork, které drží asi čtvrtinu českého trhu vepřového masa, zvyšuje od dnešního dne prodejní cenu jatečných prasat z dosavadních 38 korun na 39 korun za kilogram živé hmotnosti. Podle předsedy Agroporku Jaroslava Míla by měla tato cena platit do poloviny září.

Jak uvedl, producenti nynějšími cenami vyrovnávají své ztráty z minulosti, kdy prodávali za ceny nižší než 32 korun za kilogram, tedy pod hranicí rentability. „Od začátku letošního roku se průměrná odbytová cena pohybuje kolem 32 korun a pokud vydrží na nynější úrovni do konce roku, dostaneme se na celoroční rentabilitu mezi třemi až pěti procenty," řekl Míl. Podle Agroporku by se ceny kolem 38 až 39 korun za kilogram měly i přes současný nedostatek prasat udržet až do Vánoc. Významný vliv na cenu ale bude mít i poptávka spotřebitelů po mase. Konkurence dovozového masa se Agropork neobává. Míl uvedl, že po vyčerpání letošní kvóty na bezcelní dovoz 5000 tun vepřového masa z Evropské unie bude další dovážené maso se clem na českém trhu při nynějších cenách nekonkurenceschopné.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down