27.08.2019 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropotravinářský komplex získal loni podporu ve výši 66 miliard korun

Zemědělství, lesnictví, potravinářství a vodní hospodářství získalo loni podporu ve výši 66 miliard korun z národních a evropských zdrojů. To je nárůst o 8,4 % oproti předešlému roku. Uvádí to Zpráva o stavu zemědělství pro rok 2018, kterou schválila vláda.

Podpory, které šly loni do zemědělství, dosáhly téměř 14 tisíc korun na jeden hektar zemědělské půdy. Ceny zemědělských výrobců v roce 2018 vykázaly meziroční nárůst o 0,1 procenta, ten byl však nižší, než jaký zaznamenaly ceny vstupů do zemědělství (nárůst o 2,1 procenta).  Hodnota zemědělské produkce dosáhla 135 miliard korun, což je druhá nejvyšší suma za posledních pět let. Nadále přetrvával trend nižších mezd v zemědělství, které dosahují jen 78,1 procenta národního průměru. V zemědělství, lesnictví a rybářství pracovalo 96,6 tisíce zaměstnanců (nárůst o 0,1 procenta).  Ke konci roku 2018 hospodařilo v České republice 4 596 ekologických zemědělců a 748 výrobců biopotravin. Podíl ekologicky obhospodařované půdy činil 11,3 procenta a tvoří téměř 540 tisíc hektarů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down