03.07.2007 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrotec posiluje na Slovensku

Společnost Agrotec ze skupiny Agrofert Holding se stala vlastníkem slovenského prodejce zemědělské techniky Strojpol. Agrweb o tom informoval Dušan Benža ze společnosti Bison & Rose, která Agrofert Holding mediálně zastupuje.

Strojpol působí na trhu od roku 1992. Je především importérem techniky značek Case IH a Steyr na slovenský trh a jak se uvádí se ve zprávě, v průběhu tohoto roku byla prodloužená importérská smlouva s výrobcem CNH na další období,.
Kapitálovým vstupem Agrotecu má Strojpol získat nový potenciál pro rozvoj svých aktivit. Nové prodejně-servisní místo bude otevřeno v Martině. Prostřednictvím dceřiných firem Agrofertu budou vybudovány další prostory pro prodej i servis v areálech firem ACHP Levice v Leviciach a Ludaniciac, Tenachgra Šaľa v Diakkovciach a Agraria Šaľa v Spišskej Belej.
Agrofert Holding působí v zemědělství, potravinářství a chemii. Aktivity má v České republice, na Slovensku i v dalších zemích. Skupina zvýšila v loňském roce čistý konsolidovaný zisk na 3,8 miliardy korun. O rok dříve vydělala 3,63 miliardy Kč. Konsolidované tržby Agrofertu činily loni 72 miliard korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down