Agrozetu stouply tržby

Společnosti Agrozet České Budějovice, prodejci zemědělské, lesní, komunální a zahradní techniky, podle výroční zprávy vloni stouply tržby o více než 17 procent na 1,085 miliardy korun. Meziročně posílily i tržby za služby. Obchodní marži společnost navýšila o 23,037 milionu korun. Rok uzavřela se ziskem 12,4 milionu korun.

Finanční situace firmy je závislá na úrovni hospodaření zemědělců, cenách zemědělských komodit a výši podpory zemědělcům prostřednictvím národních a evropských dotací. Podle předsedy představenstva Zdeňka Kukačky vyšší ceny komodit, zejména mléka, olejnin a obilovin, vedly loni k oživení investic ve většině zemědělských firmách. Národní dotace se přitom snížily. Zvýšenou efektivitou práce se firmě podařilo překročit plánovaný zisk. Společnost loni investovala skoro 11 milionů korun. Nově otevřela provoz v Třebíči a zahájila prodej náhradních dílů a zahradní techniky přes e-shop.
Agrozet České Budějovice, a.s., jenž vznikl v roce 2009 splynutím se společností Kalone Consulting a.s., navazuje na šedesátiletou tradici podniku. Má celkem 12 prodejních středisek. Nabízí jak osvědčené stroje tuzemské výroby, tak i zahraniční. Z centrálního skladu zásobuje zemědělce zhruba 80.000 druhy náhradních dílů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *