20.06.2000 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Akciová společnost Obilnářská unie se přemění na odbytové centrum

Akciová společnost Obilnářská unie se bude v nejbližší době transformovat na odbytové centrum. Podle jejího ředitele Karla Zezuly tvoří nynější Obilnářskou unii, která je obchodní organizací, 35 okresních agrárních komor a Svaz zemědělských družstev a společností.

„Vytvořením marketingové organizace výrobců jsme schopni zajistit co nejvýhodnější pozice při jednání s odběrateli v tuzemsku i pro export,“ uvedl Zezula. Obilnářská unie je podle jeho slov ochotna spolupracovat s již vzniklými odbytovými organizacemi u nás, které se orientují především na komodity obilí a řepka.
Na včerejším čtvrtém agrárním obilnářském fóru v Havlíčkově Brodě pak Zezula seznámil s výsledky jednání Obilnářské unie s odběrateli obilovin. „Připravujeme expedici potravinářské pšenice se sníženými parametry za cenu překračující zálohovou cenu 3300 korun za tunu, stanovenou Státním fondem tržní regulace. Za řepku dokážeme svým členům od srpna zaplatit cenu stanovenou burzou MATIF po odečtu 600 korun, což je minimálně 6000 až 6100 korun za tunu. Ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku dosáhneme ceny 6500 korun,“ prohlásil Zezula.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down