Aktivisté protestovali v Praze za práva zvířat

Proti testování látek na zvířatech, které se používají na výrobu čisticích a dalších prostředků, minulý týden na pražské Florenci formou happeningu protestovali aktivisté z iniciativy Svoboda zvířat. Kolemjdoucí oslovovali ve stánku, kde mohli podepsat petici za zákaz testování čisticích prostředků na zvířatech v Evropské unii.

 

Dobrovolníci převlečení do růžových kostýmů s velkýma králičíma ušima rozdávali také informační letáky. „Akce je součástí kampaně Zameťte s krutostí, která má za cíl zakázat v Evropské unii testování čisticích prostředků na zvířatech. Doporučujeme používat výrobky s certifikátem humánní standard pro prostředky pro domácnost. Má logo králíčka s hvězdami,“ řekla Barbora Bartušková Večlová.

V Evropské unii je podle aktivistů legální testovat na zvířatech čisticí a další prostředky pro domácnost – na mytí nádobí, prací prášky či osvěžovače vzduchu. Zvířata jsou nucena látky vdechovat, polykat nebo jsou jim vtírány do kůže nebo do očí, kvůli čemuž trpí, uvedla iniciativa. Podle posledních údajů z roku 2011 bylo v EU použito téměř tisíc zvířat pro testy prostředků pro domácnost a další tisíce zvířat na testy látek na jejich výrobu. V České republice se zvířata pro tyto účely netestují.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *