06.03.2009 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aktuální hydrologická situace

Během včerejšího odpoledne a noci srážkové úhrny dosáhly většinou 5 až 15 mm. V druhé polovině noci však intenzita srážek v oblasti Českomoravské vrchoviny poklesla. Informoval o tom odbor ochrany vod ministerstva životního prostředí.

Večer a v první polovině noci tak v reakci na srážky docházelo k vzestupu a hladiny vystoupily až na úroveň III. SPA na Sázavě v Chlístově, Jihlavě v Brancouzích a Dyji v Podhradí. Úroveň II. SPA byla dosažena na Novohradce, v povodí Lužnice na Nežárce a Smutné, v povodí Sázavy na celém toku Sázavy, Šlapanky a Želivky, dále na Úslavě, Třebůvce, Moravě ve Strážnici, na toku Dyje, Svratky a Jihlavy. Na horních tocích v oblasti Českomoravské vrchoviny se vzestupy aktuálně zpomalily, či zastavily. Během dopoledne zde očekáváme setrvalý stav případně mírný pokles hladiny. Vzestupy budou pokračovat vlivem dotoku na středních a dolních úsecích postižených vodních toků. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down