18.08.2006 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aktuální informace z Obchodní burzy Hradec Králové

Na 31. burzovním shromáždění Obchodní burzy Hradec Králové, které proběhlo ve 33. týdnu letošního roku, se obchodovalo s obilovinami, olejninami a masem. Na burze bylo možné koupit nebo prodat olejniny za 14,2 milionu korun, obiloviny za 1,9 milionu korun a jatečná prasata za 10,5 milionu korun. Informoval o tom předseda burzovní komory Miroslav Adámek.

Obchodování bylo podle Adámka zahájeno kontraktním měsícem září. Vzhledem k blížící se nové sklizni a zpřesněnému odhadu objemu a kvality produkce ceny obilovin a semene řepky výrazně zpevnily. Například cena registrované nabídky a poptávky u potravinářská pšenice se vyhoupla z 2600 Kč na 2750 Kč za tunu.
Vlivem veder minulého období se opozdil výkrm prasat, což se projevuje na ceně, která nadále posiluje. Cena registrované nabídky a poptávky u jatečných prasat se zvedla z minulé 45 600 Kč na poslední (33. týden) 46 300 Kč za tunu. Tuna semen řepky zaznamenala nárůst ze 6700 Kč na 6800 korun.
Burza má zájem o obnovení obchodování na trhu s masem, a proto vítá další zájemce o obchodování, aby se přihlásili, vyzval Adámek .

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down