Aljašská treska vyrobená v Polsku měla asi o čtvrtinu méně masa

Obchodní řetězec Tesco Stores ČR a. s. musí stáhnout ze své tržní sítě aljašskou tresku vyrobenou v Polsku. Nařídila to Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Důvodem je klamavé označení na potravině ohledně množství masa. Informoval o tom mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Výrobce na obalu ve složení uvedl, že filety z tresky tvoří 100 procent obsahu výrobku, laboratorní rozbor ale potvrdil obsah masa jen ze 74 procent. "Označení potraviny je proto nepravdivé z hlediska složení a porušuje evropské potravinářské právo," uvedl Kopřiva.

Inspekce nařídila řetězci, aby předmětnou šarži stáhl z tržní sítě, a zahájí správní řízení o uložení pokuty. Konkrétně jde o potravinu treska aljašská (Theragra chalcogramma), filety bez kůže – s glazurou, hluboce zmrazené, s označením minimální trvanlivosti do 20. 02. 2017. Země původu: Čína, země výroby: Polsko, výrobce Abramczyk Sp.

"Vzhledem k tomu, že SZPI za posledních šest měsíců zakázala již šest šarží mražených ryb s nižším než deklarovaným obsahem masa, z toho pět původem z Číny a jednu z Vietnamu, bude inspekce v kontrolách tohoto sortimentu pokračovat," dodal Kopřiva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down