02.07.2007 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Americká společnost Monsanto zvyšuje zisk

Společnost Monsanto pokračuje ve výrazném zvyšování zisku, a těží tak z rostoucí poptávky po geneticky modifikovaných organizmech (GMO). Jak vyplývá z agenturních informací, Monsanto prodává hlavně modifikovanou kukuřici a semena dalších plodin a v poslední době zaznamenává růst poptávky i v Evropě.

Semena kukuřice se firmě nejlépe prodávají v USA, ale poslední dobou i v Itálii, Francii a Německu. Zájem podporují vysoké ceny kukuřice, které se vedle tradičního využití v potravinářství a jako krmivo pro dobytek používá i při výrobě etanolu.
"Letos máme zcela mimořádné výsledky ve zcela mimořádném roce. Poptávka po biopalivech a exportu nám pomáhá v expanzi na další trhy," poznamenal šéf Monsanta Hugh Grant.
Čistý zisk ve třetím fiskálním čtvrtletí firmě vzrostl o 71 procent na 570 milionů dolarů (asi 12,1 miliardy Kč). Zisk na akcii se zvýšil na 1,03 USD z předchozích 60 centů. Analytici v průměru očekávali zisk jeden dolar na akcii.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down