Analýza: Maso v akčních letácích je meziročně o šest procent levnější

Ceny masa v akčních letácích obchodních řetězců jsou v červnu v průměru o šest procent nižší než loni. Akční ceny například kuřecích prsou nebo hovězí plece jsou nižší než loni díky větším slevám. Nejvíce klesla průměrná akční cena vepřové pečeně, která byla v červnu 112 korun za kilogram, je o 37 procent nižší. Vyplývá to z analýzy společnosti Česká distribuční, která zkoumá letáky sedmi největších obchodních řetězců. Průměrná sleva na maso letos byla 26 procent, loni to bylo 21 procent.

U vepřové pečeně je v letácích také největší průměrná sleva, obchody ji prodávaly o 35 levněji oproti běžné ceně, loni v červnu byla průměrná sleva 28 procent. Ostatní druhy vepřového masa jsou letos v akcích naopak dražší. Průměrná cena vepřové kýty byla 167 korun za kilogram, což je meziročně o pět procent více. Vepřová kýta stála v průměru 138 korun/kg, o 15 procent více než loni.
Z kuřecího masa byla letošní cena v letácích o 14 procent nižší u kuřecích prsou. Kilogram stál 132 korun. U kuřecích prsou také výrazně vzrostla průměrná sleva z loňských 20 procent na 32 procent z běžné ceny. Celé kuře je letos ve slevě levnější pouze o dvě koruny a v průměru stojí 68 korun za kilogram. O šest procent vzrostla akční cena kuřecích stehen na 88 korun/kg.
U hovězího masa meziročně klesla o deset procent na 207 korun za kilogram akční cena burgeru. O 11 procent je levnější hovězí plec, kilogram stál 227 korun. Akční cena za kilogram hovězích žeber klesla o procento na 144 korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down