31.05.2006 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Antimonopolní úřad povolil fúzi Karlovarské minerálky s Poděbradkou

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil spojení Karlovarské minerální vody (KMV) se společností Poděbradka. Rozhodnutí si ale podmínil několika požadavky. Například KMV a Poděbradka musejí zůstat ještě pět let po spojení samostatnými obchodními značkami, odděleně mají dojednávat i podmínky s obchodními řetězci, uvedl mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa.

Dále antimonopolní úřad firmám nařídil, aby následujících pět let udržely cenové rozdělení svých výrobků tak, aby nesnížily podíl levnějších nápojů. Podmínky stanovené antimonopolním úřadem podle Chalupy zabezpečí současný stav na trhu a přispějí k jeho dalšímu rozvoji. Dodal, že obě firmy nebudou mít po spojení majoritní podíl na trhu, protože proti roku 2001 vzrostly dovozy přírodních vod do České republiky a podíl nápojů prodávaných pod značkou obchodních řetězců.
Antimonopolní úřad se spojením KMV zabýval už v minulosti, ale nepovolil ho. Chalupa do zdůvopdnil tím, že situace na relevantních trzích je odlišná od stavu, který panoval v roce 2001, respektive 2002, kdy uvedená fúze povolena nebyla. Podmínky, které nyní úřad stanovil, stačí podle něj k tomu, aby nedošlo k narušení hospodářské soutěže.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down