29.11.2006 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Antimonopolní úřad zatím nevydá předběžné opatření kvůli novým tendrům Lesů ČRí

Antimonopolní úřad zamítl návrhy lesních firem na předběžné opatření kvůli novým tendrům státního podniku Lesy České republiky. K zamítnutí ho vedly procesní důvody. Předběžné opatření nemohl vydat, protože s podnikem zatím nevede správní řízení. O předběžné opatření žádaly firmy ze Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství (SPLH). Informovala o tom náměstkyně předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Jindřiška Koblihová.

Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství (SPLH) požadovaly od úřadu pozastavení současných tendrů, nebo zákaz podpisu smluv s jejich vítězi. Takovému požadavku zatím antimonopolní úřad odmítl vyhovět s tím, že prověřuje a shromažďuje potřebnou dokumentaci. Po prostudování dokumentů rozhodne o tom, zda s podnikem znovu zahájí správní řízení.
Společnost LČR je přesvědčena, že postupuje podle zákona a hájí zájmy státu, jehož majetek spravuje, prohlásil vedoucí právního odboru firmy Pavel Krpata. Podle místopředsedy SPLH Rostislava Staňka jde ale pouze o odložení řešení problému. Uvedl, že podali návrh k zahájení dalšího správního řízení a současně k předběžnému opatření.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 30MB (6% of 500MB)