24.01.2002 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Armáda možná bude potraviny nakupovat od místních firem

Armádní jednotky zřejmě budou nakupovat potraviny a další zásoby od místních podnikatelů a firem. V některých případech by tak armáda upustila od současného systému centrálního zásobování, řekl dnes novinářům v Bechyni na Táborsku Jaroslav Dientsbier z generálního štábu.

Nová koncepce armády, na které štáb pracuje, předpokládá, že jednotky si budou většinu zboží kupovat v místě svého působení, řekl Dientsbier. Spolu s dalšími armádními špičkami se v Bechyni účastnil výjezdního zasedání generálního štábu. Jeho náčelník Jiří Šedivý uvedl, že pravomoci velitelů posádek při využívání peněz se s počátkem roku výrazně posílily. "To jim dává možnost v místě posádek nakupovat poměrně mnohem větší množství komodit než v minulých letech," vysvětlil. Podnětem ke změně byla podle něj i snaha posílit ekonomiku v místě jednotek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down