13.12.2007 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Asi čtvrtina vzorků burčáku nevyhověla

Z celkových výsledků kontrol Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vyplývá, že z 62 dosud analyzovaných vzorků burčáku v období od 1. srpna do 30. listopadu bylo patnáct označeno jako nevyhovující kvůli přidané exogenní vodě. Uvedla to Pavla Burešová z oddělení komunikace SZPI.

Poslední v letošním roce, v pořadí páté, výsledky kontrol burčáku odhalily další čtyři prodejce, kteří nabízeli burčák naředěný vodou, což je v rozporu se zákonem o víně. Se všemi podnikateli bude zahájeno správní řízení, oznámila dále Burešová.
S kontrolami prodávaného burčáku začali inspektoři po celé České republice v srpnu letošního roku. Podle zákona o víně je možné burčák nabízet k prodeji od 1. srpna do 30. listopadu. Stejně jako víno ani burčák se nesmí zmnožovat vodou. Pokud je do něj přidaná voda, SZPI to považuje za klamání spotřebitele a falšování tohoto nápoje, dodala Burešová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down