07.09.2006 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Asi polovina rizikové zásilky masa z Německa se u nás ještě dohledává

Z rizikové zásilky drůbežího masa z Německa dohledali veterináři ve čtyřech krajích zatím 3,25 tuny, což je necelá polovina. Z testů odebraných vzorků se ale neprokázalo, že by maso bylo závadné. Může být špatně označené a mít prošlou záruční lhůtu. Šetření ještě pokračuje. Zbytek zásilky by měl být dohledán v nejbližší době, informoval mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Pokud se podle Dubna potvrdí zdravotní závadnost, bude příslušná část zásilky zlikvidována v kafilérii. Zpět do Německa může být odesláno maso v případě, jestliže se zjistí jiné nedostatky, například při značení .
Na nežádoucí dovoz upozornili Státní veterinární správu němečtí kolegové na přelomu minulého a tohoto týdne s tím, že drůbeží může být závadné nebo špatně označené, protože zásilka pochází z bavorské firmy zapletené do skandálu kolem obchodů se zkaženým masem, vysvětlil Duben.
Čtyřiasedmdesátiletý mnichovský velkoobchodník, v jehož firmě byly v minulých dnech nalezeny desítky tun prošlého a zkaženého masa, se ve středu oběsil. Německé úřady uvedly, že byl nalezen mrtev ve svém bytě. Zkažené maso ze dvou bavorských podniků se podle německého tisku vyváželo do devíti zemí EU, včetně České republiky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down