09.05.2000 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Asociace považuje družstevní svaz za čitelný

Předseda Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) Stanislav Němec považuje Svaz zemědělských družstev a společností (SZDS) přes řadu názorových rozdílů za „čitelnou organizaci“, zatímco Agrární komoru za takového partnera nemá. Němec po potvrdil na 2. valné hromadě ASZ 6. května v Jihlavě.

Podle Němce je také třeba, aby české zemědělství vůči Evropské unii zastupovala jednotná reprezentace, kterou by měli proto tvořit právě zástupci ASZ a SZDS. „Asociaci se již podařilo zapsat se do povědomí evropských organizací například tím, že se zařadila do společného projektu Phare a prostřednictvím organizací COPA-COGECA je v programu na pomoc farmářským organizacím v zemích usilujících o vstup do Evropské unie,“ řekl Němec.
Předseda ASZ dodal, že asociace s družstevním svazem bude jednat o řadě problémů, které se týkají společně soukromníků i družstev. Vystoupení ASZ z Agrární komory přitom označil za správný krok.
Na valné hromadě byli do ASZ přijaty další tři organizace, takže již má 38 regionálních či okresních asociací, které vyvíjejí činnost ve 49 okresech.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down