05.12.2006 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Asociace soukromého zemědělství ČR vyhlásila farmu roku

Rodina Frejlachových z Borkovic na Táborsku je vítězem soutěže Farma roku. Pěti nejlepším farmářům roku 2006 poblahopřáli při slavnostním vyhlašování výsledků premiér Mirek Topolánek a Stanislav Němec, předseda Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ), která soutěž organizuje.

Za Zdeňkem a Václavem Frejlachovými se umístila farma Miloslava Zitka z Vlčnova na Chrudimsku. Třetí příčka patří Tomáši Šístkovi s rodinou z Dehtár, obce kousek od Prahy směrem na východ. Angus farma Rančice rodiny Šebelkovy z Českobudějovicka skončila jako čtvrtá. Na pátém místě je farma Jaroslava Koppa z Janoslavic u Šumperka.
Rodiny, které se soutěže se svým hospodářstvím účastní, jsou podle Němce důkazem toho, že na vesnici se dnes dá žít slušně a spokojeně. Žebříček nejlepších farem nevychází jen z jejich ekonomických výsledků, hodnotí se také celkový vzhled farmy, zapojení rodiny do jejího chodu a zamýšlený rozvoj. ASZ chce touto formou ukázat, že český sedlák může být nejen úspěšným podnikatelem a spokojeným člověkem, ale i svobodným občanem, který pozitivně ovlivňuje svou obec a region. Pro slavnostní večer k vyhlášení výsledků soutěže, které se uskutečnilo první prosincový den, si ASZ zamluvila pražské divadlo Činoherní klub.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down