11.09.2000 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Asociaci soukromého zemědělství ČR vyloučilo MZe z připomínkování mléčných kvót

Zástupcům Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ), kteří se chtěli zúčastnit dnešního jednání na ministerstvu zemědělství k návrhu vládního nařízení upravujícího systém kvót na mléko, bylo sděleno, že nejsou oficiálním připomínkovým místem.

„Našim zástupcům byl předán právní rozbor, podle něhož ASZ není přímým účastníkem připomínkového řízení. Své připomínky můžeme podat jedině prostřednictvím Agrární komory ČR, která je podle zmíněného rozboru jediným partnerem pro ministerstvo,“ sdělil tajemník ASZ Michal Pospíšil.
Dnešní jednání k návrhu vládního nařízení ke kvótám, které MZe postoupilo do vnějšího meziresortního řízení, proběhlo u náměstka pro zahraniční vztahy a EU Tomáše Zídka. „Právní rozbor k tomu, kdo je a není pro MZe připomínkovým místem, přišel na dnešní schůzku od prvního náměstka ministra Antonína Kaliny,“ poznamenal Pospíšil s tím, že MZe si bylo vědomo, že zmíněný návrh kvót je pro ASZ nepřijatelný.
Dnešního jednání se podle našich informací nezúčastnil z důvodu nemoci prezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down