ASZ do druhého kola voleb prezidenta podpořila Petra Pavla, Agrární komora zůstává apolitická

Asociace soukromého zemědělství ČR, která sdružuje hlavně drobné farmáře, do druhého kola prezidentské volby podpořila generála ve výslužbě Petra Pavla. Jeho protikandidát Andrej Babiš (ANO) je pro asociaci naopak nepřijatelný. V tiskové zprávě to uvedl její předseda Jaroslav Šebek. Agrární komora ČR zůstává v prezidentské volbě apolitická.

Vedení asociace je podle Šebka přesvědčené, že Pavel je kandidát, který bude rozvíjet svobodnou společnost a prozápadní orientaci ČR. "Jsme přesvědčeni také o tom, že pro většinu ostatních svobodných sedláků v naší zemi je Andrej Babiš pro funkci prezidenta republiky se svou minulostí, ale i současným jednáním naprosto nepřijatelná osoba," doplnil.
Řada drobných farmářů má podle Šebka mnoho špatných zkušeností s působením bývalého premiéra Babiše na zemědělství, které negativně ovlivňoval jako politik i jako podnikatel. "Nechceme, aby podobné zlo páchal i jako nejvyšší ústavní představitel. Chceme svobodný a životaschopný venkov, proto jako sedláci volíme Petra Pavla," dodal.
Prezident Agrární komory Jan Doležal již před prvním kolem řekl, že komora je apolitické profesní sdružení různě zaměřených i různě velkých podniků a její vedení nekomentuje politické preference ani se nezapojuje do volební kampaně. Komora je nevládní organizací zřízenou zákonem, která sdružuje právnické a fyzické osoby z odvětví zemědělství, lesnictví a potravinářství. Její součástí jsou další profesní sdružení jako je Zemědělský svaz, Českomoravská drůbežářská unie nebo Svaz chovatelů prasat. Agrární komora má přibližně 100 000 členů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down