24.04.2007 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ASZ má podezření na hromadné zneužití dotačního titulu

Podle Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) jsou snahy o organizované zneužití dotačního titulu ministerstva zemědělství pro zakládání skupin výrobců. Agroweb o tom informovala kancelář ASZ

V prohlášení asociace se uvádí, že podle informací, které má ASZ k dispozici, je faktické naplnění a financování tohoto dotačního programu ohroženo tím, že mezi „skupiny výrobců“ byly Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF) zařazeny i subjekty, které ve skutečnosti nikoho nesdružují, ale jsou tvořeny pouze jednou mateřskou právnickou osobou, eventuelně několika vzájemně se prolínajícími firmami.
Podle názoru ASZ jde o flagrantní zneužití celého dotačního titulu, které navíc nese řadu znaků organizované akce, která by nebyla možná bez součinnosti odpovědných státních úředníků.
ASZ dnes také adresovala dopis ministrovi zemědělství s upozorněním na organizované zneužití zmíněnéhpo dotačního titulu a požádala jej o urychlené vyvození důsledků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down