22.11.2006 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ASZ požaduje prošetření výjimek z operačního programu zemědělství

Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) se znepokojením zaznamenala nedávnou informaci z médií, že na Ministerstvu zemědělství ČR byly na jaře letošního roku poskytnuty zvláštní výjimky nad rámec stanovených dotačních pravidel, které některým podnikatelským subjektům umožňovaly získat dotace v rozsahu několika desítek miliónů korun, upozornili předseda ASZ ČR Stanislav Němec a první místopředseda ASZ ČR Jan Votava. Odkazují přitom na informace zveřejněné Českou televizí dne 17. 11. 2006 a jako příklad uvádí firmu Genoservis, a. s).

„Chování úředníků ministerstva zemědělství, kteří svým jednáním umožnili poskytnutí jakýchkoli výjimek ze schváleného bodového systému v operačním programu zemědělství, považujeme za jasné korupční jednání a klientelismus,“ míní představitelé asociace.
„Vzhledem k tomu, že tato informace dopadá na důvěryhodnost celého systému rozdělování zemědělských dotací, požadujeme bezodkladné prošetření celé záležitosti a plné informování veřejnosti,“ prohlásili. „V neposlední řadě žádáme i vyvození případné trestně právní odpovědnosti bývalého ministra zemědělství Jana Mládka, ale i všech dalších zainteresovaných úředníků Mze v této kauze,“ uvedli Němec a Votava ve svém prohlášení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down