21.05.2001 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ASZ zdůrazňuje důležitost pozemkových úprav

Jako zásadní krok pro vyjasnění majetkových vztahů a dokončení transformace českého zemědělství chce Asociace soukromého zemědělství ČR prosazovat realizaci pozemkových úprav. Tento úkol zařadila do svého programu na léta 2001 až 2003. V pátek 18. května program schválili účastníci valné hromady v Jihlavě.

ASZ hodlá také prosazovat dotační tituly a další opatření podporující rozvoj rodinných farem jako nezbytného předpokladu pro důslednou realizaci evropského modelu zemědělství a venkova. V příštích letech by se asociace neměla zaměřovat nejen na lobbing jako dosud, ale také na ekonomické programy, které by měly přinést ekonomický efekt členům ASZ. Jde například o systém agroturistiky, další rozvoj programu Česká farma, pomoc při využití programu SAPARD nebo podporu při obchodování s agrárními komoditami prostřednictvím tzv. živé internetové stránky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down