24.02.2015 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Audit identifikoval pochybení

Státní pozemkový úřad (SPÚ) podal na základě výsledků provedeného auditu trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání několika trestných činů. Zákon měl být porušen v letech 2010 až 2013 při zadávání veřejných zakázek na právní služby. Uvedla to mluvčí SPÚ Monika Machtová.

Audit, který provedla v období od loňského listopadu do konce letošního ledna společnost KPMG Česká republika, se kromě právních služeb zaměřil také na ekonomiku a informační technologie. Především u zadávání tendrů na dodávky externích právních služeb byly zjištěny závažné nedostatky.  Při zadávání zakázek mohly být podle Machtové spáchány trestné činy sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, porušení povinnosti při správě cizího majetku, porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a zneužití pravomoci úřední osoby.  "S ohledem na probíhající policejní šetření není Státní pozemkový úřad oprávněn v současné době poskytovat podrobnější informace k dotyčným zakázkám," uvedla Machtová. Vzhledem ke složitosti agendy a identifikovaným rizikům prověří oblast informačních a komunikačních technologií ještě forenzní audit, který bude proveden v následujících měsících. "V ekonomické oblasti byla odhalena drobná systémová a provozní pochybení, ke kterým byla přijata a realizována nápravná opatření," sdělila mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down