11.01.2007 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Až sedmdesát tisíc mohou získat školy ze dvou krajů z ekologického programu

Školská zařízení z Královéhradeckého a Pardubického kraje, která se přihlásí do 9. února, mají možnost na své projekty dostat v rámci programu Škola pro udržitelný život až sedmdesát tisíc korun. Celková částka, připravená k rozdělení mezi školy, činí přibližně 900 000 korun. Své projekty mohou školy odevzdávat do 10. dubna. O přidělení peněz rozhodne grantová komise 26. dubna. Hlavními kritérii při posuzování projektu budou přínos pro životní prostředí a místní komunitu. Informovala o tom Karin Richterová ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory - Sever, které na projektu spolupracuje s Nadací Partnerství.

Pro přihlášené školy jsou na únor a březen připraveny semináře. Program Škola pro udržitelný život se koná již počtvrté, v roce 2006 získalo sedmnáct škol z Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje celkem 884 100 korun. Celkem se do projektu vloni přihlásilo 77 škol, projekty se týkaly většinou úprav školních pozemků na malou naučnou stezku či hřiště pro děti, úpravy parků či zviditelnění obce pomocí naučné či přírodovědné stezky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down