Až utichnou bouře (komentář)

Politická scéna České republiky zůstává i po předčasných volbách rozbouřená a nezdá se, že by se měla v dohledné době zklidnit. Pro zemědělství jako takové zatím politické šarvátky zvláštní význam nemají. Podle předvolebních prohlášení, které jsme publikovali i na stránkách našeho listu, je přístup hlavních politických stran k tomuto odvětví víceméně vstřícný a jejich představitelé si uvědomují jeho hlavní aktuální problémy...

Situaci může do jisté míry poněkud zkomplikovat opožděné schválení státního rozpočtu na příští rok, ale ani rozpočtové provizorium by nemělo být, aspoň podle nedávného vyjádření prezidenta republiky, žádnou katastrofou.

I běžný volič si je jistě vědom toho, že politické změny nepřinesou změny v reálném životě ze dne na den. Tím spíš o tom vědí své zemědělci, jejichž profese má dlouhodobý charakter a jejich hospodaření počítá spíš s roky než se dny. Proto není až tak důležité, co konkrétně politici udělají zítra nebo pozítří, ale především to, co budou jejich činy znamenat pro naši zemi za dalších deset dvacet let.

Bohužel tak vzdálenou perspektivou se programy jednotlivých stran nijak zvlášť nezabývají, i když právě na to bychom se jich měli především ptát. Právě jasně formulované představy o tom, jak se mají v budoucnu rozvíjet jednotlivé segmenty našeho hospodářství i společnosti, tedy i kam má mířit české zemědělství a jak by měla vypadat česká krajina, by měly být základním vybavením každého politika, a také hlavním důvodem, proč se jím stal.

Teprve až utichnou povolební bouře, uvidíme, zda nám ty minulé volby takové politiky do vládních funkcí opravdu přinesou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *