23.05.2008 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bartákův hrnec pro Farmu Hucul

Ocenění nejlepšího ekologického zemědělce za rok 2007 získala rodina Karbusických z Farmy Hucul. Slavnostní vyhlášení v pořadí již 16. ročníku a předání putovního Bartákova hrnce se uskuteční na Janově hoře ve Vítkovicích v Krkonoších 31. května 2008. Náš týdeník o tom informovala Vladimíra Červená ze Svazu ekologických zemědělců Pro-Bio, který tuto cenu tradičně vyhlašuje.

Rodina Karbusických z Farmy Hucul získala letos tuto cenu zejména za svůj přínos v oblasti mimoprodukčních zemědělských funkcí, aktivní propagaci ekologického zemědělství a biopotravin v regionu a dlouhodobou péči o krajinu. Farma provozuje celoročně agroturistiku, chová huculské koně a skot, jehož maso zpracovává od roku 2007 ve vlastním penzionu a restauraci. Faremním produktem je kompost ze surovin ekologického zemědělství. Aktivně se podílí na údržbě venkovského krajinného rázu horského regionu a šetrnou zemědělskou údržbou podporuje rozvoj biodiverzity na přírodně cenných lokalitách.
Červená připomněla, že cenou je putovní pohár plný zlaťáků v podobě mincí, které se symbolicky vysypou novému držiteli zpravidla do ošatky či zástěry. Tzv. Bartákův hrnec je pojmenovaný podle Richarda Bartáka, nestora českého ekologického zemědělství. Budoucí držitel poháru je vybírán na základě návrhů členů Svazu Pro-Bio. Hodnocena je nabídka a kvalita služeb, produkce bioproduktů, ekologická uzavřenost hospodářství, přínos pro rozvoj ekologického zemědělství. Akce je vyhlašována pravidelně poslední květnový víkend v roce a probíhá vždy v místě oceněného.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down