22.05.2007 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bartákův hrnec pro nejlepšího ekozemědělce dostane Country Life

Takzvaný Bartákův hrnec, tedy pohár plný zlaťáků, tentokrát ve formě 500 dvacetikorun, získá jako ocenění pro nejlepšího ekologického zemědělce za loňský rok ekofarma Country Life z Nenačovic nedaleko Berouna.

Slavnostní předání ceny proběhne poslední květnovou neděli na půdě Country Life v Nenačovicích, uvedla Vladimíra Červená ze Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO.
Firma Country Life byla založena v roce 1991 a je stoprocentně vlastněna občanským sdružením Společnost Prameny zdraví. Sídlo má v ekologickém centru v Nenačovicích, jehož součástí je ekofarma a ekozahradnictví, ale také biopekárna a vzdělávací středisko pro studenty Institutu životního stylu. V Praze Country Life provozuje několik prodejen a restaurací zdravé výživy.
Firma se orientuje na rostlinnou produkci, především zeleninu a ovoce, ale i obiloviny, luskoviny a koření.
Tradiční cenu Bartákův hrnec svaz uděluje nejlepším ekologicky hospodařícím farmářům od roku 1992. Podle Červené se hodnotí nabídka a kvalita služeb, produkce bioproduktů, ekologická uzavřenost hospodářství, přínos pro rozvoj ekologického zemědělství. Za rok 2005 ocenění získala ekofarma Deblín rodiny Štěrbovy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down