14.03.2001 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Becherovka čeká na dokončení privatizace

Zhruba 800 mil. Kč investovala za poslední tři roky a.s. Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB). Podle svého tiskového mluvčího Davida Binara vložila značný podíl těchto prostředků do koupě německého výrobce becherovky - firmy Johan Becher OHG. Tím však radikálně a jednou pro vždy vyřešila jednu z nejdůležitějších privatizačních podmínek, kterou bylo ukončení známkoprávních sporů právě s touto firmou.

Jak Binar uvedl, značné náklady společnost vydala na vybudování pražského ředitelství a zřízení počítačového systému. Nemálo také firma vydala za reklamní kampaň. Firma nyní čeká na dokončení privatizace společnstí Salb. Tu vlastní spolčnost patria Finance, francouzský výrbce likérů Pernod Ricard a Karel Schwanzenberg. Pokud společnost splní všechny podmínky, které jí vláda uložila při zahájení privatizace, stane se držitelem 89 % akcií v KBKB.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down