30.07.2004 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Během čtrnácti dnů stoupla cena kilogramu prasat bezmála o korunu

Výkupní ceny prasat dál rostou. Za poslední dva týdny stoupla cena, za kterou chovatelé prodávají zpracovatelům vepře, o necelou korunu za kilogram. V 31. týdnu dostali zemědělci na jatkách 37,43 koruny za kilogram, zatímco ještě v polovině června prodávali farmáři kilogram vepřového zhruba za 31,50 Kč. Informoval o tom Český statistický úřad.

Jak zjistili statistici, ve 31. týdnu rostly i ceny většiny ostatních chovných zvířat. Cena jatečných býků se zvýšila o 95 haléřů na 40,15 koruny za kilogram. Jatečné jalovice vykupovaly masokombináty za 29,57 Kč za kilogram, tedy o 68 haléřů dráž než před dvěma týdny. Klesla pouze cena jatečných krav a kuřat za uplynulých čtrnáct dní. Za jatečné krávy zemědělci inkasovali 23,35 Kč/kg, o 25 haléřů méně. Z ceny kuřat ubylo pouhých sedm haléřů a kilogram stál v tomto týdnu 21,98 Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down