21.03.2016 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bělobrádek: Evropské dotace na českou vědu ohroženy nejsou

Česká republika o evropské dotace za téměř 80 miliard korun podle vicepremiéra pro výzkum Pavla Bělobrádka nepřijde. Peníze mají jít na podporu výzkumu, informačních technologií a firem. Ve čtvrtek Bělobrádek jednal v Evropské komisi o takzvané RIS3 strategii, klíčovém dokumentu, který se zaměřuje na výzvy operačních programů souvisejících s vědou a výzkumem.

Do konce června se podle jeho úřadu mají vypořádat připomínky. Na podzim ho na stůl dostane vláda, řekl dnes v neděli v Miami Bělobrádek, který zahájil pětidenní pracovní návštěvu Floridy. Jedná zde o možnostech spolupráce ve výzkumu a dalších obchodních příležitostech pro české firmy. Sobotní MF Dnes napsala, že jsou evropské dotace pro výzkum ohroženy. Vládní sekce pro vědu, výzkum a inovace podle deníku nepředložila vládě konečnou podobu dokumentu, bez kterého by se ČR k dotacím nedostalo. K první verzi měla EK výhrady, dokument měl být hotov na konci minulého roku. Pokud se podle mluvčího ministerstva pro místní rozvoj Viléma Frčka nesplní předběžná podmínka dokončení dokumentu podle představ komise do konce roku, může EK pozastavit platby, uvedl list.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down