Bernard je proti návrhu zákona

Podle vládního návrh zákona o opatření k ochraně před škodami způsobenými tabákovými výrobky, alkoholem a návykovými látkami bude možné koupit alkokohol včetně piva pouze přes pult. Návrh bude Výbor pro sociální politiku a zdravotnictví projednávat během 12. schůze, která dnes začíná. Přijetí tohoto zákona by znamenalo omezení prodeje alkoholických nápojů včetně piva a vína ve velkoplošných prodejnách a prodejnách potravin. Ve svém důsledku může dojít k ohrožení produkce především malých a středních výrobců nízkoalkoholických nápojů, soudí Zdeněk Mikulášek, který mediálně zastupuje pivovar Bernard.

Podle vládního návrhu zákona by mohl být totiž prodej alkoholu od 1.1.2004 povolen pouze ve specializovaných odděleních a prodejcům piva a vína by z něho vyplývala povinnost vyčlenit toto zboží z regálového prodeje a nadále nabízet tento sortiment pouze přes pult.
„ To by nejenže omezilo prodejní prostor, ale zúžilo také nabízený sortiment a následně zvýšilo i prodejní cenu“ hodnotí návrh Ing. Stanislav Bernard, spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard a dodává: „Kontrola věkové hranice, uložená stávajícím zákonem, je povinností prodejce již dnes a není jakýkoliv problém ji důsledně provádět, např. při placení u pokladen. Je to zcela zbytečné zdvojování současného zákona, který již zakazuje prodej alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. Zákonem lze nařídit i prohibici, ale jak to dopadlo ve třicátých letech v USA, všichni víme.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *