Bernard meziročně zvýšil produkci

Humpolecký Rodinný pivovar Bernard zvýšil meziročně v prvním pololetí produkci piva o 5,2 procenta na téměř 95,7 tisíce hektolitrů. Vyšší odbyt se týkal piva v láhvích i nealkoholického piva. Dobře se prodával také nový sladový nápoj s příchutí švestky, řekl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek a dodal, že tržby za pivo pivovaru meziročně stouply o osm procent na 168 milionů Kč.

Pivovaru se zatím daří překonávat loňskou rekordní produkci, která za celý rok představovala 188 tisíc hektolitrů. Prodej piva podle Mikuláška hodně závisí na počasí. „Například v dubnu, kdy bylo nádherně, prodal pivovar svůj dosavadní měsíční rekord – 20,6 tisíce hektolitrů,“ uvedl.
O něco víc piva než před rokem posílá Bernard také do zahraničí. „Jedná se především o Skandinávii. Zde pivovar získal nové trhy v Norsku a rozšířil distribuci ve Švédsku,“ přiblížil Mikulášek. Pivo Bernard začal nabízet i jeden z obchodních řetězců ve Velké Británii. Tamní zákazníci mohou ochutnat jantarové nealkoholické pivo a speciální černé pivo. Největší množství humpoleckého piva ale tradičně směřovalo na Slovensko.
Nealkoholického piva uvařil pivovar v letošním prvním pololetí přes 10, 3 tisíce hektolitrů. Na tržbách za prvních šest měsíců tohoto roku se nealko pivo podílelo 21 miliony Kč, zatímco před rokem to bylo 13 milionů Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *