07.07.2004 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bernard zvýšil během čtvrtletí výstav piva o osm procent

Rodinný pivovar v Humpolci Bernard zvedl výstav piva během tří měsíců v meziročním srovnání na 26 000 hektolitrů, což představuje růst o osm procent. Zároveň zvýšil celkové tržby proti stejnému období loni o devět procent na 37 milionů korun. Slad s roční produkcí za 17 milionů korun, který vyrábí v Rajhradě u Brna, prodává v tuzemsku i v zahraničí.

Pivovar Bernard, který vaří sedm druhů piva, ukončil v těchto dnech sezonu ve sladovně s pětadvaceti zaměstnanci. Třetinu zpracuje pivovar, zbylé dvě třetiny prodá v Čechách, Polsku nebo Belgii. Sladovnický ječmen nakupuje pivovar v okolí Brna a na Českomoravské vrchovině, uvedl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek. O humnový slad je podle něj pro jeho tradiční charakteristické vlastnosti v posledních letech stále větší zájem. Sladovnu založenou před více než 130 lety provozuje Bernard čtyři roky. Za toto období se vyrobilo celkem 26 400 tun sladu a z něho se uvařilo 330 milionů půllitrů piva, sdělil Mikulášek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down