20.05.2004 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bezmála o polovinu vzrostl loni zisk majiteli Plzeňského Prazdroje

Majitel Plzeňského Prazdroje, pivovarnická skupina SABMiller Plc, zvýšil vloni zisk před zdaněním o 49 procent na 1,89 miliardy dolarů (zhruba 52 mld. Kč). Tento zisk byl nad odhady analytiků, neboť předpokládali, že se bude pohybovat od 1,74 miliardy do 1,85 miliardy dolarů. Jeho tržby vzrostly o 41 procent na 12,65 miliardy USD.

Pivovar SABMiller má sídlo v Londýně a k jeho světoznámým výrobkům patří vedle Plzeňského Prazdroje také značky Miller Lite nebo Castle. Podnik je druhým největším výrobcem piva na světě. SABMiller vznikl před dvěma lety, kdy jihoafrická společnost South African Breweries (SAB) dokončila převzetí svého amerického rivala Miller. Prodej piva v americké součásti Miller se loni snížil o 0,8 procenta. To management ale považuje za úspěch, protože Miller se dříve potýkal s větším propadem. Zvrat se dostavil až ve druhém pololetí loňského roku, kdy prodej meziročně vzrostl zhruba o 5,3 procenta. SABMiller hodlá hospodaření americké divize obrátit k lepšímu během tří let. Na roky 2005 až 2006 předpokládá jen stabilní prodej. Podnik totiž musí překonávat konkurenci největšího výrobce piva na světě pivovaru Anheuser-Busch, který ovládá asi polovinu amerického trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down